Lääne-Virumaa AHI aineühenduse õppepäev

Lääne-Virumaa AHI aineühenduse õppepäev
aprill 16, 2019 No Comments Õpiüritus ahiht

Ester Tammoja

11.04.2019 toimus Rakvere Rohuaia lasteaias kolmas Lääne- Virumaa AHI aineühenduse õppepäev.  Kui eelmistel kokkusaamistel tutvustati kõiki lasteasutustes kasutusel olevaid roboteid pinnapealselt, siis sellel koolitusel tutvusime robotite Dash ja Doti kasutamisega põhjalikumalt. Alustasime äppide GO ja PATH laadimisega ja proovisime gruppides robotitega ülesandeid lahendada. See koolitus andis julguse ja oskused õpetajale tutvustada neid roboteid iseseisvalt ka lastele ning lastevanematele.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 3.kursuse tudengid Brith Kupper ja Marilyn Koor rääkisid 2016. aastal tehtud uuringu põhjal nutiseadmete ja ekraanimeedia mõjust laste kehalisele ja vaimsele tervisele ning unele. Lektorid panid kaasa mõtlema, kuidas juba koolieelses eas lastele  rääkida nutiseadmete ja ekraanimeedia ohtudest ning samas peaksid lapsed teadma ka seda, kuidas kasutada nutiseadmeid ohutult ja kasulikult. Samuti rõhutasid lektorid lastevanemate teadlikkuse kasvatamist.

Rohuaia lasteaia liikumisõpetaja Kersti Naarits viis läbi praktilise GPS kunsti tegevuse endomondo rakendusega. Kõndisime ümber lasteaia ja saime teada, kuidas printida välja töölehte käidud teekonnast.

Õppepäev Rohuaia lasteaias
Tags
About The Author

Leave a reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga